کیف پول متا مسک چیست ؟ و چگونه می‌توانیم کیف پول متامسک بسازیم ؟

کیف پول متامسک ، کیف پول دیجیتال است که هم قابلیت نصب بر روی گوشی دارد و هم به عنوان افزونه بر روی مرورگر نصب میشود و میتوان به راحتی کیف پول خود را به سایت های بازی و صرافی ها و… مستقیما وصل کنید و تراکنش های خود را انجام دهید.

از طریق متامسک میتوان ارز  اتریوم و توکن های بر پایه ERC-20 را ذخیره ،  دریافت ، انتقال و تبدیل کرد.

بریم که باهم یک کیف پول متامسک بسازیم.

برای دانلود و نصب متامسک از صفحه رسمی متامسک استفاده کنید:  MetaMask از این سایت میتوانید متامسک را برای گوشی های اندروید ، آیفون و گوگل کروم دانلود کنید.

ما در اینجا مستقیما از افزونه متامسک استفاده میکنیم و همزمان کیف پول متامسک را میسازیم . با ما همراه باشید.

برای نصب افزونه متامسک برروی مرورگر خود وارد این سایت شده و افزونه متامسک را مطابق با تصاویر زیر به مرورگر خود اضافه نمایید.

 

افزونه متامسک باید به مرورگرتان اضافه شود. به قسمت سمت راست مرورگرتان بر روی آیکون افزونه ها بزنید ، و متامسک را انتخاب کنید

صفحه زیر باز میشود ، مراحل را به ترتیب انجام دهید
درصورتی که هنوز کیف پول متامسک خود را نساخته اید گزینه creat a wallet  را انتخاب کنید و مراحل زیر را انجام دهید.

در این بخش یک پسوورد برای کیف پول تعریف کنید

بعد از زدن گزینه creat وارد صفحه زیر میشوید، در این مرحله به شما 12 کلمه خصوصی کیف پول متامسک را نمایش میدهد . این کلمات را به ترتیب نوشته و در جای امن نگهداری کنید ، بخاطر داشته باشید تنها با داشتن این 12 کلمه شما میتوانید به کیف پولتان دسترسی داشته باشید . از دادن این کلمات به دیگران و سایر سایتها خودداری کنید.

بر روی کادر طوسی رنگ بزنید تا کلمات را به شما نمایش داده شود. این کلمات را به ترتیب یاد داشت کنید.

گزینه Next  را بزنید وارد مرحله بعد شوید ، در این مرحله باید کلمات کیف پولتان را به همان ترتیبی که در مرحله قبل به شما نمایش داده شد وارد نمایید.

در صورتی که کلمات را به صورت صحیح وارد کردید ، بر روی confirm بزنید و کیف پول شما ساخته شده و میتوانید از آن استفاده کنید.

در صورتی که کیف پول خود را ساخته اید برای اتصال کیف خود به مرورگر مراحل زیر را انجام دهید.

در این مرحله بر روی گزینه Import wallet  بزنید و مراحل را به ترتیب انجام دهید.

باکلیک بر روی گزینه import  شمابا موفقیت به کیف پول متامسک خود متصل میشوید و میتوانید برای بازی ها و یا انجام عملیات برداشت ، انتقال و مبادله بر روی مرورگر خود استفاده نمایید.