رویداد فورک چیست؟

میدانید چه رویدادهایی میتوانند احتمالا باعث افزایش قیمت یک ارزدیجیتال بشوند ؟  آیا میدانید رویداد فورک چیست ؟ چند نوع فورک داریم؟

در این پست  قصد داریم در خصوص رویداد فورک صحبت کنیم .

فورک چیست؟

اصطلاح فورک در دنیای ارز دیجیتال  اشاره به یک آپدیت بزرگ در آن ارز دیجیتال را دارد. در دنیای برنامه نویسی فورک به تقسیم شدن یک پروژه به دو و یا چند بخش اشاره دارد.

هارد فورک چیست؟

رویداد هارد فورک از اهمیت بالایی برخوردار است و جهت رفع کردن نقاط ضعف موجود درشبکه ارزدیجیتال بکار میرود ، هارد فورک خود به دو دسته تقسیم میشود:

دسته اول : هارد فورک باعث ایجاد یک ارز دیجیتال جدید میشود. برای مثال اتریوم حاصل هارد فورک شبکه اتریوم کلاسیک است ، با توجه به مطالب قبلی گفته شده در خصوص حمله 51 درصدی به شبکه اتریوم کلاسیک ، سازندگان این شبکه بر سر ادامه مسیر با همین روش بر روی شبکه اتریوم کلاسیک به توافق نرسیدند و در نتیجه سازندگان اتریوم کلاسیک راه خودشان از هم جدا کرده و برای توسعه شبکه و بالا بردن امنیت شبکه، شبکه اتریوم را معرفی کردند.در واقع سازندگان اتریوم مسیر و ساختار شبکه اتریوم کلاسیک را قبول نداشته و در نتیجه جهت رفع نواقص آن دست به خلق اتریوم زدند.

همچنین به دارندگان ارز دیجیتال قبلی ، ارز دیجیتال جدید داده خواهد شد.

دسته دوم : توافقی است بین توسعه دهندگان  شبکه صورت میگیرد جهت توسعه شبکه ارز دیجیتال ، در این حالت ارز دیجیتال جدیدی بوجود نمی آید.

سافت فورک چیست؟

یک آپدیت از ارز دیجیتال است و تغییراتی صرفا نرم افزاری برروی شبکه ارز دیجیتال صورت میگیرد. برای مثال ارتقا نرم افزاری و یا بروز رسانی شبکه، بالابردن قابلیت های فعلی و… در واقع تغییرات نرم افزاری برروی شبکه می باشد.

 

رویداد فورک معمولا تاثیر مثبتی بر روی قیمت ارز دیجیتال میگذارد زیرا از نظر بنیادی شبکه ارز دیجیتال در حال توسعه و بهبود است . در نتیجه میتوان انتظار داشت تقاضا برای آن ارز دیجیتال بالا برود . همچنین هارد فورک از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا یک ارز دیجیتال جدید متولد میشود .

از کجا بفهمیم کدام ارزها رویداد فورک دارند ؟

برای اطلاع از تاریخ رویدادها و اینکه چه ارزی در چه تاریخی ممکن است رویداد فورک داشته باشد ، میتوانید از سایت coinmarketcal.com که تقویم رویدادهای فاندامنتالی ارز های دیجیتال است استفاده نمایید و یا ازصفحه توییتر هر ارز دیجیتال پیگیر اخبار فاندامنتال مربوطه باشید.