منظور از توکن سوزی چیست؟

توکن سوزی چیست؟

توکن سوزی چیست؟

آیا در رویداد توکن سوزی ،  توکن ها واقعا سوزانده میشوند؟ آیا در ارزهای دیجیتال کوره توکن سوزی داریم؟

برخلاف تصورات و معنی لغوی “توکن سوزی” که به معنای سوزاندن توکن ها است، در رویداد توکن سوزی هیچ توکنی سوزانده نمیشود بلکه امکان استفاده از این توکن ها در آینده غیر ممکن میگردد. توجه کنید که براساس ساختار و بلاکچین ارزهای دیجیتال  از بین بردن و سوزاندن یک توکن امکان پذیر نیست.

هدف از توکن سوزی کاهش تعداد توکن های موجود برای جلوگیری از افت ارزش توکن و بالا بردن ارزش توکن  می باشد.

برای مثال بایننس ، ریپل ، ترون جزو ارزهایی هستند که توکن سوزی دارند و در زمان توکن سوزی قیمت ارزهای آن تغییرات زیادی میکند .

اما ارزهایی مثل بیتکوین و کاردانو رویداد توکن سوزی ندارند.

عملیات توکن سوزی به دو روش انجام میشود :

1 – شرکت ها و نهادهای صادر کننده و توسعه دهنده توکن ، بخشی از توکن های موجود در بازار را خریداری کرده به یک آدرس متروکه و غیرقابل دسترس انتقال میدهند .با این کار تعداد توکن های در گردش کاهش یافته و تقاضا برای توکن بالا میرود و ممکن است منجر به افزایش قیمت گردد.

این نوع توکن سوزی که از تعداد کل توکن های درگردش در بازار کاسته میشود ، تاثیر بیشتری بر روی قیمت میتواند داشته باشد.

2- شرکت ها و نهادهای صادر کننده و توسعه دهنده توکن ، بخشی از کل توکن های موجود حتی آن بخش از توکن ها که هنوز در بازار عرضه نشده اند و قرار بوده عرضه اولیه بشوند را به یک کیف پول متروکه انتقال میدهند و برای همیشه از دسترس خارج میکنند.

از کجا بفهمیم کدام ارزها، توکن سوزی دارند؟

برای اطلاع از تاریخ جدیدترین توکن سوزی ها  ، میتوانید از سایت coinmarketcal.com که تقویم رویدادهای فاندامنتالی ارز های دیجیتال است استفاده نمایید و یا ازصفحه توییتر هر ارز دیجیتال پیگیر اخبار فاندامنتال مربوطه باشید.