آیا تمام رمز ارزهای موجود در بازار کریپتو ،شانس بقا دارند؟

چرا انقدر تنوع ارز در بازار کریپتو زیاد است؟
آیا هر پروژه بلاکچینی واقعا نیازمند توکن اختصاصی میباشد؟
آیا همه ارزهای موجود در بازار شانس این را دارند که ماندگار شوند؟
هدف از ایجاد و توسعه این همه رمز ارز چیست؟
نمیشود پروژه ای با استفاده از بلاکچین تعریف شود اما توکن اختصاصی نداشته باشد؟
کدام یک از رمز ارزها محکوم به نابودی هستند؟
نظر شما چیست؟کدام رمز ارزها ، مانند پول های فیات ، میتوانند عضو ثابت تبادلات مالی و … شوند؟
تا به حال به این موضوع ها فکر کردید؟ چرا هر پروژه ای که تعریف میشود قبل از رسیدن به اهدافش و یا حتی قرار گرفتن در مسیر پیشرفت ابتدا توکن های خود را عرضه میکند؟
آیا هدف بلاکچین فقط ایجاد یک بازار جهت ایجاد عرضه و تقاضا بر روی رمز ارزها است؟
قطعا خیر !
هدف اصلی استفاده از فناوری بلاکچین ، حذف واسطه ها و دلالان و غیرمتمرکز کردن انواع خدمات مالی و غیر مالی وثبت قراردادها و… میباشد.
همانطور که میدانید در حال حاضر تمام اطلاعات ما در بانک ها و موسسات مالی ، سوشال مدیاها و سایر پلتفرمها  به صورت متمرکز است و هر یک از این نهادها  میتوانند به راحتی به اطلاعات ما دسترسی داشته و اطلاعات را ذخیره کرده ،  تغییرات ایجاد کنند و یا از اطلاعات استفاده نمایند.
اما با وجود قرارداد های هوشمند و ایجاد بستر و زیر ساختی مبتنی بربلاکچین جهت ساخت و لانچ شدن اپ ها بصورت غیر متمرکز این امکان به ما داده میشود تا دسترسی به اطلاعات و ایجاد تغییرات و اعمال محدودیت بر آنها  حذف گردد ! نقش واسطه ها در تراکنش های مالی و قراردادها حذف گردد و تراکنش ها از شفافیت بالایی برخوردار باشند .
آنچه که قرار است دنیای ما را متحول کند بازار رمز ارزها نیست !بلکه فناوری بلاکچین استفاده شده جهت غیرمتمرکز کردن فعالیت های ما و برداشتن حد و مرزهای جغرافیایی و استقلال عمل است به دور از نظارت ها و تصمیم گیری دولت ها و سایر نهادها و اشخاص.

حال برخی از پلتفرم ها مانند اتریوم جهت انجام تراکنش ها و دریافت کارمزد و .. نیازمند به رمز ارز اِتر(اتریوم) است . و باید در نظر داشت اتریوم  یک بستر غیرمتمرکز برای اجرای قرارداد های هوشمند است. هیچ‌گونه احتمال از کارافتادگی، سانسور، تقلب یا دخالت افراد شخص ثالث برای برنامه‌هایی که روی این شبکه اجرا می‌شوند، وجود ندارد.  پروژه های زیادی در حوزه های دیفای و nft و … بر روی آن لانچ شده است و تمام کارمزدها بر اساس گس فی اتریوم محاسبه و پرداخت میگردد. با وجود اینکه اتریوم در مسیر اهداف خود قدم های مثبتی برداشته است اما همچنان دارای نواقصی است که مانع از راه اندازی اپلیکیشنی مانند اینستاگرام و یا یوتیوب برروی بستر آن میشود .
اما سوال این است چرا پروژه هایی که هنوز پیشرفتی نداشته و تنها در وایت پیپر در خصوص ایده ها و اهداف حرف زده شده است ، در همان ابتدای شروع به کار توکن های خود را عرضه میکنند! و چه دلیلی وجود دارد برای سرمایه گذاری بر روی این پروژه ها ؟!
آیا صرفا داشتن یک وایت پیپر قوی ملاک مناسبی هست برای پیشرفت پروژه ؟
قبل از خرید و یا سرمایه گذاری بر روی رمز ارزها حتما پیگیر میزان تحقق اهداف پروژه باشید و همچنین بررسی کنید واقعا نیاز است این پروژه توکن اختصاصی خودش را داشته باشد؟

خیلی از پروژه های موجود هیچ نیازی به توکن اختصاصی ندارند و صرفا با عرضه توکن های مختلف سعی در جذب سرمایه ونقدینگی موجود در بازار دارند و با توجه به اینکه ارزهای مرتبط کاربرد عمومی و خاصی ندارند ، احتمال به فراموشی سپرده شدن آن زیاد است.

هدف از عرضه این توکن ها چیست؟جذب سرمایه گذار؟ تامین نقدینگی پروژه؟
بنظر شما این همه تنوع در رمز ارزها منطقی است؟ و آیا واقعا این همه تنوع به ما کمکی خواهد کرد؟!
مراقب باشید ، بیش از شاید ۷۰ درصد رمز ارزها محکوم به نابودی هستند !

همیشه در سرمایه گذاری هایتان تمام جوانب را در نظر بگیرید و به سادگی سرمایه خود را در اختیار هر ایده و پروژه ای قرارندهید ! رویای دیگران را نخرید!